Kolay Geleneksel Hindi Tarifi

Bütün bir hindiyi 325 ˚F'de ne kadar sürede pişirirsiniz?

Kolay Geleneksel Hindi Tarifi

Çocukken annemin bütün hindi kızartma tarifine hayran kaldığımı hatırlıyorum . Bütün bir hindinin nasıl pişirileceğini öğrenmek korkutucu görünüyordu ama her zaman mükemmel derecede nemli ve yumuşak çıkıyordu. Bütün hindiyi pişirmeye yönelik ilk girişimim tamamen başarısız oldu, ancak onu lezzetli, nemli ve kesinlikle lezzetli hale getirmek için ne yapmam gerektiğini öğrendim ve şimdi siz de yapabilirsiniz. İşte her yıl paylaştığımız en iyi Şükran Günü hindisi tarifi!

En iyi hindi tarifi

Bütün hindi nasıl pişirilir (En İyi Hindi Tarifi)

Bütün bir hindiyi pişirmek büyük bir zorluk gibi görünebilir çünkü hindi, özellikle tatillerde, genellikle özel bir yemeğin en önemli unsurudur. Ancak bu en iyi hindi tarifi çünkü sunum ve lezzet açısından güzel sonuçlar veren basit malzemeler kullanıyor.

Kavrulmuş fırında hindi için malzemeler

Kavrulmuş Şükran Günü Hindisi Malzemeler

Bütün hindi – tabii ki!

Sarı soğan – bunlar keskin aromalar sağlar.

Bebek kırmızı patatesler - hindinin altında bir taban oluşturur ve mükemmel dolaşım için tavanın tabanını korur.

Havuç – servis yaparken pişmiş hindinize biraz renk verir, ayrıca otlu tereyağı ve hindi sularıyla birlikte tadı çok güzel olur.

Taze otlar – biberiye, adaçayı ve kekik kombinasyonu mükemmel hindi baharatını oluşturur.

Limon – göz kamaştırıcı bir tat yaratır.

Sarımsak – bitkisel tereyağı için.

Tuzsuz tereyağı – hindiyi tuzlayacağınız için tuzsuz olanı seçin.

Kolay hindi tarifi

Kolay Hindi Tarifi

Hindiyi fırında pişirirken pişirme süresi birkaç saat sürer. Ancak bu kolay hindi tarifi sadece 30 dakikada hazırlanıyor. Piştikçe yemeğinizin geri kalanına odaklanabilirsiniz. İdeal olarak, bunların hepsini önceden hazırlamış olursunuz ve sonunda ayaklarınızı uzatabilirsiniz (ya da gizlice bir kadeh şarap içebilirsiniz!).

ALT

Hindi kızartma nasıl yapılır?

İşlerin yolunda gitmesini istiyorsanız hindinizi oda sıcaklığına gelmesi için bir saat kadar tezgahta bekletmeyi unutmayın. Kızartma kabını sebzelerle hazırlayacak ve otlu tereyağını hazırlayacaksınız. Bundan sonra hindiye başlamaya hazırsınız. Hindi hazırlarken öncelikle boynu ve iç kısımlarını çıkarmayı unutmayın. Daha sonra hindiyi kurulayın ve içini ve dışını tuz ve karabiberle tatlandırın.

Boşluğu aromatiklerle doldurun, bitkisel tereyağını derinin altına koyun ve pişirin. Yakında lezzetli pişmiş hindi kokusunun keyfini çıkaracaksınız.

Hindi nasıl pişirilir

Her Zaman Mükemmel hindi İçin Uzman İpuçları ve Püf Noktaları

Bol miktarda çözülme süresi – Hindinizin buzdolabında çözülmesi için yeterli zaman tanıyın. Hâlâ donmuşsa hindiyi pişirmeyi denemeyin bile.

Hindinizi aromatiklerle doldurun - Bu tarif, limonun, taze otların ve soğanın boşluğa girmesini gerektirir. Eti daha nemli hale getirir ve fırında kavrulmuş hindiye mükemmel lezzet verir.

Sakatatları çıkarmayı unutmayın – Annem bana yaptığı ilk hindiyi anlatmayı sever. Çantanın orada olduğunu bilmiyordu ve söylemeye gerek yok, mutfağı pis kokulu dumanla dolmuştu ve sonunda yemek için dışarı çıktılar.

Hindimi nasıl nemli tutabilirim

Şükran Günü Hindisi Nasıl Pişirilir?

Hindi pişirmenin birkaç yolu vardır, ancak hindi kızartma tarifi hindi pişirmenin en geleneksel ve en iyi yoludur. Tüm hazırlık çalışmalarını yaptıktan sonra hindi pişirmek kolaydır. Her şeyi önceden hazırlayarak işinizi kolaylaştırın, böylece tek yapmanız gereken bunları bir araya getirip kuşu pişirmektir.

Hindi nasıl hazırlanır?

Tamamen çözüldüğünden emin olmanız gerekir. Daha sonra hindinin içinde bulunan bir torbanın içinde bulunan boynu ve sakatatları çıkarmanız gerekecek. Oradan kurutup baharatlayacak, aromatik bitkilerle dolduracak ve nemli tutmak için derinin altına tereyağı süreceksiniz.

Hindiyi baharatlandırmanın en iyi yolu nedir?

Hindiyi baharatlandırmanın en iyi yolları arasında hem kuşun içini hem de derisinin altını baharatlamak yer alır. Bu çok daha fazla lezzet katacak ve etin sulu kalmasını sağlayacaktır.

Hindime lezzet için ne koyabilirim?

Limon, soğan ve biberiye, adaçayı ve kekik gibi bitkilerin hepsi hindinize koyabileceğiniz harika aromatiklerdir. Bu, ona daha fazla lezzet ve muhteşem bir aroma kazandırmaya da yardımcı olur.

Hindi ne kadar sürede pişirilir?

Hindimi tereyağ mı yoksa sıvı yağ mı yapayım?

Hindi etini nemli tutarken güzel ve zengin bir lezzet katmak için tereyağı en iyisidir. Ayrıca cildin güzel ve altın rengi bir kahverengiye kavuşmasına yardımcı olur. Hindi göğsünün üzerindeki deri çok incedir ve ilk kahverengileşen kısım olacaktır.

Hindimin derisinin altına tereyağı sürmeli miyim?

Hindi derisinin altındaki tereyağı mükemmel bir kuşun en iyi püf noktalarından biridir. Ama bir adım daha ileri gidin ve en lezzetli tadı elde etmek için bitki tereyağımı kullanın.

Hindimi nasıl nemli tutabilirim

Benim sırrım bitkisel tereyağını derinin altında kullanmak. Sadece harika bir lezzet katmakla kalmıyor, aynı zamanda etin yumuşak ve nemli kalmasını da sağlıyor.

Şükran Günü'nden önceki gece hindimi nasıl hazırlayabilirim?

Baharatlayıp bir gece önceden hazırlayabilirsiniz. Bu noktada yağlamayı tercih ederseniz, cildin güzelce kızarmasına yardımcı olmak için fırına girmeden önce tekrar yağlamayı planlamalısınız.

Fırında hindinin yanında ne servis edilir

Hindi hangi sıcaklıkta pişirilir?

Hindi için standart fırın sıcaklığı 325°F'dir; bu, USDA'nın hindi pişirmeyi önerdiği en düşük sıcaklıktır.

Hindi Pişirme Süresi – Bütün bir hindiyi fırında ne kadar sürede pişirirsiniz?

Bir bütün hindinin fırında ne kadar süre pişirileceğini bilmek hindinizin ağırlığına göre değişecektir. Temel kural hindinizin ağırlığını kontrol etmek (etiket etiketinde belirtilmelidir) ve hindi poundu (doldurulmamış) başına 325°F sıcaklıkta 15-20 dakika pişirmektir. Hindinizi aşırı veya az pişirmemenin en iyi yolu, hindinin iç sıcaklığını kontrol etmek için bir et termometresi kullanmaktır. USDA, hindi iç sıcaklığının 165°F'ye ulaşmasını tavsiye ediyor.

10 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 10 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'ye ulaşana kadar 325°F'de 2,5 saat ila 3 saat 20 dakika boyunca pişirmeniz gerekecektir.

12 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 12 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'a ulaşana kadar 325°F'de 3 ila 4 saat boyunca pişirmeniz gerekecektir.

14 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 14 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'ye ulaşana kadar 325°F'de 3,5 saat ila 4 saat 40 dakika boyunca pişirmeniz gerekecektir.

16 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 16 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'ye ulaşana kadar 325°F'de 4 saat ila 5 saat 20 dakika boyunca pişirmeniz gerekecektir.

18 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 18 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'a ulaşana kadar 325°F'de 4,5 ila 6 saat boyunca pişirmeniz gerekecektir.

20 lb'lik bir hindi ne kadar sürede pişirilir?

Geleneksel bir fırın kullanarak, 20 lb'lik bir hindiyi, iç sıcaklığı 165°F'ye ulaşana kadar 325°F'de 5 saat ila 6 saat 40 dakika boyunca pişirmeniz gerekecektir.

Hindiyi 325F'de mi, yoksa 350F'de mi pişirmek daha iyidir?

Bu tarif, hindiyi pişirmek için 325F ile uyumludur; aşırıya kaçmadan etkili bir şekilde pişirmek için mükemmel sıcaklıktır. Hindinin iç sıcaklığını kontrol etmek için et termometresi kullanabilirsiniz.

Hindiyi kurutmadan nasıl kızartırsınız?

Hindi kavurma sürenize dikkat edin. Hindi pişirme süresi, doldurulmamış hindinin her poundu başına 325°F sıcaklıkta pound başına 15 ila 20 dakikadır. Termometreniz, iç kısmının 165°F'ye kadar pişirildiğinden emin olmanıza yardımcı olabilir.

Hindiyi pişirmeden önce ne yapmalı?

Hindi tavasının dibine su koyuyor musunuz?

Bunu yapmaya gerek yok. Hindi damlamaları ve meyve suları alt kısımdaki sebzelerin her yerinden çıkarken, çok yakında hindi sosunuzun temeli olacak bol miktarda lezzetli hindi suyu olacak.

Hindime tereyağı mı sıvı yağ mı sürmeliyim

Hindiyi kapalı mı yoksa açık mı pişirirsiniz?

Bazı insanlar hindilerinin üzerini örtüyor ama bu, derisinin kahverengileşmesine izin vermiyor. Önce o altın rengi almalısın. Daha sonra dilediğiniz gibi üzerini kapatabilirsiniz.

Hindiyi ne sıklıkla yağlarım?

Hindiyi yağlamak gerekli değildir, ancak bunu yapmayı tercih ederseniz 30 dakikalık aralıklarla devam edin.

Fırında Hindinin Yanında Ne Servis Edilir (Garnitürler)

Bu fırında hindi tarifiyle kızartma tavanızın dibinde kırmızı patates, soğan ve havuç olacak. Ama muhtemelen daha fazla şey isteyeceksiniz. Akşam yemeği böreği, soslu patates püresi, sotelenmiş mevsim yeşil sebzeleri (ıspanak veya brüksel lahanası gibi), fırında tatlı patates ve taze salata, hepsi iyi fikirlerdir.

Hindiyi kapalı mı yoksa açık mı pişiriyorsunuz?

Artık Türkiye Nasıl Saklanır?

Büyük yemek tamamlandıktan sonra kalan hindiyi alüminyum folyoya sarın veya hava geçirmez bir kapta saklayın. Buzdolabında 3 ila 4 gün saklayabilirsiniz.

hindiye Dondurabilir misiniz?

Hindi dondurucuda bulunması harika bir şey. Bunu başka yemekler yapmak için kullanabilir, yemek hazırlamayı kolaylaştırabilirsiniz. Tüm etleri kemiklerinden çekip ayırmak için zaman ayırmanız gerekecek. Daha sonra dondurucunuzda 3 aya kadar saklanabilir.

Dondurulmuş Hindi Nasıl Yeniden Isıtılır?

Gece boyunca buzdolabına koydum ve kurumasını önlemek için biraz et suyu veya sosla 300F'de pişirdim. Bu yaklaşık 30 dakika sürmelidir.

Hindi tarifi

 

TOPLU İĞNE

Kolay Geleneksel Hindi Tarifi

3 OYDAN 5 _

hazırlık süresi 30DAKİKA DAKİKA

pişirme süresi 3SAAT SAAT 30DAKİKA DAKİKA

toplam süre 4SAAT SAAT

porsiyon 12 PORSİYONkalori 367

Bu kusursuz geleneksel Şükran Günü Hindi tarifi her zaman kalabalıkları memnun eder. Her seferinde nemli ve lezzet dolu çıkan kolay bir tarif! Sarımsak otu tereyağı bu tarifi gerçekten öne çıkarıyor. Ailem bu yemek yüzünden her yıl tatilleri sabırsızlıkla bekler. Artık bunu ailenizle de paylaşabilirsiniz!

TEÇHİZAT

hindi kızartma tavası

hindi basçısı

İÇİNDEKİLER

1 15-20 lb hindi

6 sarı soğan ((3'ü soyulmuş ve dörde bölünmüş, 3'ü yarıya bölünmüş))

2 limon (dörde bölünmüş)

1 oz. taze biberiye

1 oz . taze adaçayı

1 oz. taze kekik

5-6 havuç (soyulmuş, doğranmış)

10-12 adet bebek kırmızı patates (ikiye bölünmüş)

1/2 yemek kaşığı zeytinyağı

Bitki Yağı

1 1/2 bardak tereyağı (tuzsuz)

1 1/2 çay kaşığı tuz

1/2 karabiber

10-12 diş sarımsak (ezilmiş)

2 1/2 yemek kaşığı taze doğranmış biberiye, adaçayı, kekik

TALİMATLAR 

Çözdürdüğünüz hindiyi buzdolabından çıkarıp 1 saat kadar oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Fırınınızı 325F'ye önceden ısıtın.

Büyük bir kızartma tavasının altına bir kat havuç, kırmızı patates ve soğan koyun. Tuz ve karabiberle tatlandırın ve zeytinyağını gezdirin. Bu arada tereyağı, sarımsak, tuz, karabiber ve taze doğranmış otları birleştirerek otlu tereyağınızı yapın.

Otlu tereyağını hazırladıktan sonra hindiyi ambalajından çıkarın ve boynu ve sakatatları çıkarın. Hindiyi kağıt havluyla kurulayın. Hindiyi kızartma kabındaki tel ızgara üzerine yerleştirin ve butları ve içi de dahil olmak üzere hindinin tamamını tuz ve karabiberle tatlandırın.

Hindinin boşluğuna limonu, soğanı ve otları yerleştirin. Hindinin göğüs derisini parmaklarınızla gevşetin ve altına birkaç yemek kaşığı bitkisel tereyağı koyun. Hindinin tamamını kalan bitkisel tereyağı karışımıyla yağlayın, ardından pound başına yaklaşık 15 dakika veya iç sıcaklık 165F'ye ulaşana kadar 325F'de kızartın.

Hindiyi oymadan önce en az 20 dakika dinlenmeye bırakın.

 Kalori: 367 kcal  Kurs: Ana Yemek Mutfak: Amerika

BESLENME

Kalori: 367 kcal | Karbonhidratlar: 49 g | Protein: 11 gr | Yağ: 17 gr | Doymuş Yağ: 2 gr | Kolesterol: 1 mg | Sodyum: 345 mg | Potasyum: 1062 mg | Lif: 6 gr | Şeker: 6 gr | A Vitamini: 4469 IU | C Vitamini: 36 mg | Kalsiyum:112mg | _ Demir: 4 mg

Tepkiniz Nedir ?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow