Şimdiye Kadarki En İyi Burger

Şimdiye Kadarki En İyi Burger

İster akla gelebilecek tüm burger malzemeleriyle doldurun , ister basit tutmayı tercih edin, en iyi çizburger her şeyden önce temelleri iyi yapmalıdır. İyi baharatlanmış köftelerden en iyi peynirlere kadar size mümkün olan en iyi burgerin tarifini vermek için buradayız . Izgarayı ateşleyin; vazgeçilmez tarifimiz tüm yaz boyunca yemek yemeklerinde en sevdiğiniz burgerlerin temelini oluşturacak. 

Ne tür kıyma almalıyım?

Yüzde 80 yağsız, yüzde 20 yağlı yemek yapmayı seviyoruz. Sulu ama yağlı olmayan bir burger olur. (Daha az yağla kuru et için yüksek risk altındasınız.) Önceden hazırlanmış köfteler cazip ve kullanışlı olsa da aşırı paketlenebilirler ve bu da yoğun burgerlere yol açabilir. Kendinizinkini oluşturmak daha kolay ve daha iyidir. 

Bir çizburger için en iyi peynir.

Klasikleşmek istiyorsanız, Amerikan peynirinin kremamsılığının ve üstün erime faktörünün yenilmez olduğunu düşünüyoruz. Ancak peyniriniz istenilen erime faktörüne sahip olduğu sürece dünya gerçekten sizin istiridyenizdir. Çedar, Monterey Jack ve füme gouda, malzemelerinize bağlı olarak lezzetli seçenekler olacaktır. 

Burgerimi ne kadar sürede pişirmeliyim?

Burgerinizin piştiğini kontrol etmenin en iyi yolu dahili bir et termometresi kullanmaktır. Burgerlerimizi orta derecede pişiriyoruz ama o zaman ve sıcaklıkta. hepsi burgerlerinizi nasıl sevdiğinize bağlıdır:

— İyi pişmiş: 165°

—Orta pişmiş: 150–155°

— Orta: 145–150°

— Orta pişmiş: 140–145°

— Az pişmiş: 135°  

En iyi çizburgeri yapmak için önemli ipuçları:

— Köftenin şekillendirilmesi.  Standart bir topuzun içine güzel bir şekilde sığması için, topuzdan 3 1/2 ila 4 "genişliği veya yaklaşık 1" genişliğini hedefliyoruz. Burgerin piştiğinde biraz küçüleceğini bilin.

– Parmak izi numarasını kullanın. Bize güvenin; gerçekten işe yarıyor. Baş parmağınızı her köftenin ortasına bastırmak burgerin şekline yardımcı olur. Burger pişerken ortası şişiyor. Bu girinti bu sorunla mücadele eder.

— Burgerinizi nasıl baharatlayabilirsiniz? Tuzu ızgaraya çarpmadan hemen önce eklemiyoruz. Sonuçların genellikle o kadar sert değil, daha hassas olduğunu görüyoruz. En büyük tavsiyemiz, her iki tarafa da Cömert bir SEZON GETİRMEK. Tuz lezzeti ortaya çıkarır.

—Eşit bir aşçı elde edin. Pişirmeden önce etinizin eşit şekilde pişmesini sağlamak için oda sıcaklığına veya ona yakın bir sıcaklığa gelmesini sağlayın. 

En iyi burgerimizi mi yaptın? Aşağıdaki yorumlarda nasıl gittiğini bize bildirin!

VERİM :

3 porsiyon

HAZIRLIK SÜRESİ :

5 dakika

TOPLAM SÜRE :

20 dakika

İçindekiler

1 lb. dana kıyma

Kaşer tuzu

Taze çekilmiş karabiber

2 yemek kaşığı. eritilmiş tereyağı

3 Amerikan peyniri gibi dilimlenmiş peynirler

HİZMET İÇİN

3 Hamburger ekmekleri

1 büyük domates, ince dilimlenmiş

Göbek salata

Kıyılmış beyaz soğan

Talimatlar

TARİFLERİME KAYDET

 1. Adım

Shape beef into 3 equal-sized patties, about 1" wider than the bun. Season both sides of each patty liberally with salt and pepper. Press a wide, shallow indent into the center of each burger.  

Step 2

If grilling: Heat grill or grill pan to high. Grill patties until crust develops and they're no longer pink, 6 minutes. Flip and immediately brush with melted butter on top of each patty. Cook 3 minutes more then add cheese. Continue cooking to desired doneness, 3 minutes more for medium.

Step 3

If cooking in skillet: Heat skillet to medium-high heat and cook patties until crust develops and they're no longer pink, 6 minutes. Flip and immediately brush with melted butter on top of each patty. Cook 3 minutes more then add cheese. Continue cooking to desired doneness, 3 minutes more for medium.

Step 4

Sandwich burgers between buns with desired fixings.  

Tepkiniz Nedir ?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow